62y_40_031
Wyjazd szkoleniowy do Y-40
Styczeń 14, 2017
_IMG_7319
Warsztaty freedivingu dla Państwowej Straży Pożarnej
Maj 30, 2017
Pokaż wszystkie

Majówka w Egipicie 2017

_Zrzut ekranu 2017-05-14 o 18.54.38
Majówka w Egipcie 2017

Majówka w Egipcie 2017

Morze Czerwone ponownie nas oczarowało!

W dniach 28.04-08.05.2017 odwiedziliśmy Egipt by pogłębiać naszą więź z morzem i odkrywać własne emocje kryjące się wewnątrz nas na co dzień. Uczestnicy szkolenia mieli okazję doświadczyć bliskiego spotkania z kolorową fauną i florą przybrzeżnych raf w okolicach Dahab i Sharm el Sheikh. Spotkaliśmy tam manty, eagle raye i całą masę różnorakich rybek, małż, korali i meduz. Byliśmy również bardzo blisko spotkania z delfinami, które po prostu tym razem nie miały ochotę na zabawę z ludźmi. Co było przykre, to fakt że zarówno u wybrzeży Dahab, Sharm el Sheikh, a także w samym Blue Hole pojawia się coraz więcej śmieci… Plastikowe torebki i butelki to był codzienny widok. Zawsze staramy się wyjąć choćby jedną napotkaną torebkę lub butelkę, lecz ujęcie jednej nie wpływało na panujący tam „śmieciowy klimat”… Apelujemy jednocześnie o rozwagę, gdzie wyrzucacie śmieci, byście mieli pewność, że nie trafią one później do morza i oceanów.

Podczas odwiedzin we włoskiej bazie Andrea Zuccariego w Sharm el Sheikh, nasza instruktorka skorzystała z doświadczenia włoskiego rekordzisty w kategorii No Limits i zdobyła kolejną porcję wiedzy jak sprawnie wyrównywać ciśnienie na większej głębokości, którą mamy nadzieję przekazać Wam podczas kolejnych naszych szkoleń. Na pamiątkę tego spotkania Andrea Zuccarii zaprosił Agnieszkę, do pozostawienia wpisu na „Ścianie sław” znajdującej się w jego bazie. Jest to niezwykłe wyróżnienie, gdy nazwisko naszej instruktorki widnieje obok takich sław jak Umberto Pelizzari, Alessia Zecchini, Ilaria Molinari, Ilaria Bonin, Miguel Lozano, Mike Maric i kilku innych światowych nazwisk rekordzistów freedivingu.

W przerwach pomiędzy sesjami oraz w wieczornych chwilach delektowaliśmy się egipskimi przysmakami, które często stanowiły świeże owoce morza i wyśmienite regionalne ryby. Ciężko by mówić o podziwianiu lokalnego klimatu, który ponad powierzchnią jest wyjątkowo surowy, jednak to co dzieje się tuż pod powierzchnią wody, która już w maju ma 25 stopni zdecydowanie wynagradza wszystko inne.

My nie możemy się już doczekać by tam wrócić, dlatego od razu zaplanowaliśmy kolejny termin wyjazdu do Egiptu na grudzień 2017.

Po więcej informacji zapraszamy tutaj

 

Dowiedz się więcej i zobacz całą galerię zdjęć