fr33team_meszka
Barbórkowy Puchar Śląska we Freedivingu 2016
Grudzień 15, 2016
62y_40_031
Wyjazd szkoleniowy do Y-40
Styczeń 14, 2017
Pokaż wszystkie

Sukces! – podsumowanie 2016 roku

DCIM100GOPROG0069724.
2016 to był wspaniały rok!

2016 to był wspaniały rok!

Minął 2016 i pierwszy rok „Szkoły Freedivingu i Pływania - FREEBODY”

Sukces to jedno ze słów, które przychodzi mi w pierwszej kolejności by podsumować ten rok. Kolejne to satysfakcja i pewność - dla dalszego rozwoju szkoły i szkoleń freedivingu w Polsce. By umotywować powyższe słowa, w kilku słowach prezentujemy czego dokonaliśmy w 2016 roku w ramach działalności FREEBODY.

Już na początku roku poprowadziliśmy "Warsztaty pływania w monopłetwie" wspólnie z Mikiem Maric’em (włoskim instruktorem freedivingu i pływania w monopłetwie, założycielem projektu Swim Like a Dolphin®). Wspólnie wystąpiliśmy również podczas „Konferencji Szkoleniowej Trenerów i Instruktorów Pływania” - w styczniu w Katowicach oraz we wrześniu w Krakowie - celem prezentacji praktycznych ćwiczeń oddechowych i pływania pod wodą przed widownią najlepszych trenerów pływaniu kraju.
Przez okrągły rok prowadziliśmy szkolenia freedivingu na basenie w miastach całej Polski - m.in. Poznań, Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Szczecin. W sezonie letnim szkoliliśmy na polskich wodach otwartych: jez. Powidzkie, Honoratka, Zakrzówek, Koparki w Jaworznie, jez. Ińskie. Na zakończenie lata poprowadziliśmy zajęcia dla uczestników „Zlotu Freediverów" organizowanego przez Stowarzyszenie Freediving Poland. W Polsce również współorganizowaliśmy szkolenie na kartę łowcy podwodnego i uczestniczyliśmy w akcji sprzątania jez. Niesłysz Stowarzyszenia Spearfishing Poland.
Poza krajem zorganizowaliśmy szkolenia wyjazdowe na Wyspy Kanaryjskie, w Chorwacji, Hiszpanii i we Włoszech, gdzie odkrywaliśmy błękitne głębiny na jednym oddechy razem z naszymi uczniami.
Od 2016 poza szkoleniami „Apnea Academy” można u nas ukończyć szkolenie freedivingu oparte na programie „PADI Freediver” i takie szkolenia również przeprowadziliśmy.
W dniu 11. listopada mieliśmy zaszczyt gościć Umberto Pelizzariego, który na nasze zaproszenie przyjechał do Poznania, by podzielić się swoimi doświadczeniami m.in. z głębokości 150m zdobytych na jednym oddechu jako pierwszy człowiek w historii. Byliśmy również w zespole instruktorów prowadzących międzynarodowe warsztaty Umberto Pelizzariego na najgłębszym basenie świata w "Y-40" w Padwie we Włoszech.
Prowadziliśmy specjalistyczne szkolenia z pływania w monopłetwie „Delfin - Kick”, doskonalenia techniki pływania, indywidualne spotkania wprowadzające i doskonalące umiejętności freedivingu dla polskich i zagranicznych freediverów, warsztaty freedivingu dla nurków sprzętowych oraz osób lubiących pływać tylko rekreacyjnie.

Od strony sportowej - wspomagaliśmy treningi pływaków olimpijskich z Rio2016 i grona triathlonistów - ale sami też nie próżnowaliśmy. Nasza instruktorka Agnieszka Kalska w kwietniu pobiła 5-letni rekord Polski w konkurencji DYN (pływanie w monopłetwie pod wodą na odległość) osiągając dystans 205 metrów. Dalej podczas Mistrzostw Świata na basenie w Finlandii dwukrotnie awansowała do finałów. W grudniu debiutowała też drużyna FREEBODY podczas „Barbórkowego Pucharu Śląska we Freedivingu”. Zespół stworzyli uczniowie naszej szkoły, którzy regularnie podejmują treningi z nami w Poznaniu, a osiągnięte rezultaty podczas pierwszego występu, dają prognozy na dalsze sukcesy drużyny podczas Mistrzostw Polski w przyszłym roku.

W 2017 roku życzylibyśmy zarówno sobie jak i Wam, przyjemności każdego dnia a przede wszystkim całego mnóstwa błękitnych chwil na wstrzymanym oddechu. Pamiętajcie - czy 2017 będzie Waszym najlepszym rokiem od zawsze - to tylko zależy od Was ;)

My, by dobrze rozpocząć 2017, tuż po Sylwestrze wybieramy się ponownie do "Y-40 The Deep Joy" na najgłębszy basen świata do Włoch z grupą bardziej doświadczonych freediverów, a harmonogram innych ciekawych szkoleń i wyjazdów można znaleźć w „Kalendarzu” gdzie pojawiać się będą na bieżąco aktualne propozycje szkoleniowe.

Szampańskiej sylwestrowej zabawy, szczęśliwego Nowego Roku i do zobaczenia pod wodą w 2017!

Agnieszka Kalska
Założycielka i Instruktor „Freebody”

Sprawdź kalendarz szkoleń na 2017 rok