delfin_kick_1_promo_clear
Szkolenie ‚Delfin – Kick 1’
Wrzesień 26, 2016
fregata
Warsztaty Freedivingu
Październik 10, 2016
Pokaż wszystkie

VII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania – Kraków 2016

krak_konf12
VII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania

VII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania

Ponownie spotkaliśmy się z najlepszymi trenerami pływania w Polsce

Już po raz drugi otrzymaliśmy zaproszenie od Polskiego Związku Pływackiego, by wspólnie z Trenerem Mikiem Maric'em zaprezentować naszą wiedzę i praktyczne przykłady ćwiczeń dotyczących "Piątego stylu pływackiego". Tym razem konferencja szkoleniowa odbyła się w Krakowie, a jej uczestnikami byli trenerzy, instruktorzy i nauczyciele pływania z całej Polski. W dniu 23. września, Mike Maric podzielił się swoją wiedzą na temat efektów treningu prawidłowego oddychania i pływania na bezdechu, detali techniki pływania pod wodą i przebiegiem pracy w zespole trenerskim mistrzów pływania - Federici Pellegrini i Filippo Magniniego.

Teoria posłużyła za wprowadzenie w temat oddychania i nieoddychania, a kolejnego dnia mogliśmy już przejść do rzeczy, czyli praktyki. Sama prezentacja prawidłowego oddechu (w której również towarzyszyli nam wszyscy zgromadzeni na trybunach) to dla niektórych nowe doświadczenie. Budowanie świadomości i angażowanie szerszego obszaru mięśni oddechowych z podziałem na poszczególny fazy z kontrolowanym czasem oddechu - to pierwszy krok do rozwoju umiejętności prawidłowego oddychania. Dalej już w wodzie, nasza instruktorka Agnieszka Kalska prezentowała szereg ćwiczeń przydatnych (niektórych wręcz niezbędnych) w treningu pływaka. Poza zwróceniem uwagi na technikę ruchu, sylwetki i pozycji ciała, zadania na bezdechu pokazywały jak kształtować umiejętność kontrolowania "głodu powietrza". Nie ma pływaka, który by nigdy nie doświadczył braku tchu na ostatnich metrach. Kiedy to nastąpi w dużej mierze zależy od treningu pływania na wstrzymanym oddechu i świadomości co dokładnie dzieje się w takiej chwili w naszym ciele.

By dowiedzieć się więcej na ten temat zapraszamy do kontaktu, chętnie udzielimy lekcji oddychania przyszłym gwiazdom polskiego pływania :)
Przeczytaj nasz artykuł z konferencji

 

Pełna galeria zdjęć na megatiming.pl