_Zrzut ekranu 2017-05-14 o 18.54.38
Majówka w Egipicie 2017
Maj 15, 2017
indoor_poz_1x1
Ostatni kurs freedivingu na basenie przed wakacjami
Czerwiec 1, 2017
Pokaż wszystkie

Warsztaty freedivingu dla Państwowej Straży Pożarnej

_IMG_7319
Warsztaty Freedivingu dla Państwowej Straży Pożarnej

Warsztaty Freedivingu dla Państwowej Straży Pożarnej

Straż to nie tylko ratownictwo pożarowe i komunikacyjne

W Kościanie 29 maja na bazie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej podczas trwającego zgrupowanie grup wodno-nurkowych z województwa wielkopolskiego przeprowadziliśmy 'Warsztaty Freedivingu'. Uczestniczyli w nim strażaccy płetwonurkowie z Konina, Piły, Poznania i Kościana. Jednostki te są odpowiedzialne za podejmowanie akcji ratowniczych i poszukiwawczych w regionalnych akwenach wodnych, bez względu na porę roku.

W ramach spotkania przedstawiliśmy strażakom podstawy wiedzy w zakresie nurkowania na wstrzymanym oddechu, bezpieczeństwa freediverów, asekuracji oraz niesienia pomocy. Zwróciliśmy uwagę też na istotną pracę mentalną praktykujących freediverów, która jest tak istotna dla wykonywania pracy w stresie, czego z pewnością doświadczają strażacy w codziennej służbie.

W ramach ćwiczeń praktycznych na sali zdradziliśmy sposób na opanowanie emocji poprzez odpowiednie techniki oddechu oraz jak wygląda oddech freedivera tuż przed i zaraz po wynurzeniu.

Celem zajęć w wodzie było, aby uczestnicy mogli doświadczyć na własnej osobie, co dokładnie dzieje się kiedy wstrzymujemy oddech. Jakie są reakcje naszego organizmu na pozostawanie przez dłuższą chwilę na bezdechu i jaki ma na to wypływ odpowiednie przygotowanie i odporność mentalna. Podczas ostatnich elementów szkolenia ćwiczenia pływania pod wodą pokazały nad czym należy pracować by móc swobodnie poruszać się pod wodą bez zapasu powietrza na plecach.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć, a ofertę na przeprowadzenie "Warsztatów Freedivingu" przedstawiamy tutaj.

Poznaj ofertę "Warsztatów Freedivingu"

 

Dowiedz się więcej i zobacz galerię zdjęć także innych szkoleń