DCIM100GOPROG0069724.
Sukces! – podsumowanie 2016 roku
Grudzień 30, 2016
_Zrzut ekranu 2017-05-14 o 18.54.38
Majówka w Egipicie 2017
Maj 15, 2017
Pokaż wszystkie

Wyjazd szkoleniowy do Y-40

62y_40_031
Wyjazd na głęboki basen Y-40 we Włoszech

Wyjazd na głęboki basen Y-40 we Włoszech

Odkrywanie głębi na basenie - idealne warunki dla freedivera!

Z różnych zakątków kraju zebrała się grupa miłośników freedivingu by razem wyruszyć do regiony Padwy we Włoszech, gdzie znajduje się najgłębszy basen świata z wodą termalną o temperaturze 34 stopni! To wyjątkowe warunki, gdzie nie ma żadnych przeszkód, aby w pełnym spokoju odkrywać głębię. Bez falowania, prądów i termokliny można zajrzeć do wnętrza samego siebie i wsłuchać się w zwalniający rytm bijącego serca. W tak idealnym środowisku jesteśmy w stanie w pełni skoncentrować się tylko na sobie i na poszczególnych elementach, które stoją na przeszkodzie do zanurkowania głębiej i pozostania pod wodą dłuższą chwilę doświadczając pełnego relaksu całego ciała.

Uczestnicy wyjazdu prezentowali różny poziom umiejętności. Dla niektórych osiągnięcie maksymalnej głębokości 40-42m, nie było bardzo dużym wyzwaniem, a dla innych były to pierwsze kroki stawiane w nurkowaniu na wstrzymanych oddechu na głębokość. Każdy jednak mógł dostosować zakres głębokości i zaawansowania wykonywanych ćwiczeń. Nurkowanie pod okiem instruktora to najlepszy sposób by poznać swoje niedociągnięcia, błędy i otrzymać wskazówki dla dalszego rozwoju. Dodatkowo prezentowaliśmy ćwiczenia, które mogą zostać wykorzystane w dalszym samodzielnym treningu.

Po intensywnej części wyjazdu, która obejmowała trzy 90-minutowe sesje nurkowe, przyszedł czas na inny rodzaj relaksu. W sobotni wieczór wybraliśmy się do Padwy, by podziwiać jej piękne oświetlone uliczki starego miasta. W niedzielę z samego rana, by zdążyć przed zaplanowanym odlotem wyruszyliśmy do słynnej Wenecji by na własne oczy zobaczyć ten majestatyczny miejski krajobraz. Zwiedziliśmy jej najważniejsze punkty takie jak istotne zabytkowe kościoły, słynny most Rialto, wąskie uliczki, piękne mostki nad kanałami, którymi przepływali gondolierzy oraz oczywiście sam plac Św. Marka.

Cały wyjazd pomimo zimowej aury przebiegł w niezwykle ciepłej atmosferze dzięki promieniejącym włoskim słońcu oraz doskonałemu nastrojowi uczestników wyjazdu, którzy osiągnęli swoje zamierzenia postawione na ten krótki lecz intensywny wyjazd nurkowy. Jako organizator wyjazdu jesteśmy bardzo zadowoleni z całego wydarzenia oraz osiągnięć naszych uczestników. Liczymy na kolejne podwodne spotkanie już w najbliższym czasie!

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć (w krótce pojawi się również relacja w postaci filmu), a termin i szczegóły kolejnego wyjazdu tutaj.

Sprawdź termin i szczegóły kolejnego wyjazdu

 

Dowiedz się więcej i zobacz galerię zdjęć także innych szkoleń