Basenowe Mistrzostwa Świata AIDA – Belgrad 2018
20 lipca, 2018
Głębokościowe Mistrzostwa Polski, Hańcza 2018 – relacja
26 sierpnia, 2018
Pokaż wszystkie

VI Zlot Freediverek 2018

m_zlot_2018

VI Zlot Freediverek 2018

27-29. lipca 2018

Na koniec lipca, nad jeziorem Charzykowskim odbyło się wyjątkowe spotkanie kobiet, które zdecydowały odkrywać i pogłębiać swoje syrenie zdolności. Tegoroczny Zlot Freediverek, to już VI edycja wydarzenia, które zostało reaktywowane po kilku latach przerwy i mamy ochotę, by znów regularnie odbywało się każdego lata - co Wy na to? :)

m_IMG_3438

Uczestniczki rozpoczęły od szczypty teorii freedivingu i fizjologii oddechu, by dalej płynnie wejść w praktykę prawidłowego oddychania oraz relaksacji, uważności i kontaktu z ciałem.
Pierwsze zajęcia w wodzie dotyczyły statycznego wstrzymywania oddechu – gdzie Freediverki doświadczyły nieważkości ciała i odpłynęły w senny świat ciszy.
Następnie dziewczyny rozpoczęły swobodną podróż wgłąb jeziornych wód. Dzięki praktycznym wskazówkom dotyczącym technik wyrównywania ciśnienia, zarówno początkujące jak i zaawansowane Syrenki mogły odkrywać kolejne metry podwodnej krainy.
We wszystkie poranki zajęcia z jogi, pomagały uruchomić drzemiącą w nich energię, a wieczorem w sobotę zwróciłyśmy się ku innemu żywiołowi i rozpaliłyśmy ognisko, przy którym odbyły się również konkursy z nagrodami od naszych sponsorów.
Ponadto dziewczyny dzieliły się swoimi wrażeniami i doświadczeniami, które każda z nich odczuwała na własny indywidualny sposób.

m_16

„To jest magia tego Zlotu - ta atmosfera, która odkrywa nas przed sobą i pomaga zwalczyć głęboko ukryte strachy.
Sięganie głębokości nie jest tu celem, celem jest sięganie głęboko ukrytych lęków i obaw, które już kilka metrów pod wodą wychodzą same i... odpływają. A w nas pozostaje tylko radość, szczęście i satysfakcja z pokonania samej siebie.
Brzmi trochę ckliwie, ale kto spróbował potwierdzi, że tego samego doświadczył :)
Podpisuję się pod tym nazwiskiem i dwoma imionami!”
- Agnieszka Kalska, była również uczestniczką Zlotu Freediverek, jego III edycji, gdzie odkryła czym naprawdę jest freediving i odnalazła swoją życiową pasję...

28

Organizatorami wydarzenia byli:
FREEBODY Freediving & Swimming
Bluego

Instruktorki prowadzące zajęcia:
Agnieszka Kalska
Agata Bogusz
Aleksandra Sulkiewicz
Aleksandra Kraszewska (joga)

Dziękujemy za pomoc również Panom - Michałowi Mrozowskiemu oraz Irkowi Wojaczkowi bez których ten Zlotu nie przybrałby tak doskonałego kształtu :)

Partnerami wydarzenia byli:

LOGO_APNEA SHOP_BOX

Apnea Shop

11082453_831713693569255_5553053388045581499_n

FINIS Polska