Barbórkowy Puchar Śląska we Freedivingu 2018

_48366588_2338174586194375_6790502603902943232_o

3 miejsce drużyny FREEBODY!

Barbórkowy Puchar Śląska - 7-8. grudnia 2018

Podium dla zespołu FREEBODY!

W tym roku w Rybniku, poza standardowym drużynowym Pucharem Śląska rozegrane zostały również Basenowe Mistrzostwa Polski we Freedivingu. Zabawa więc toczyła się równocześnie na dwóch polach - by zwyciężyć indywidualnie i pokonać innych wspólnie ze swoją drużyną.
Dziewiąta edycja Barbórkowego Pucharu Śląska we freedivingu rozegrana została z rekordową liczbą uczestników. Na starcie ostatecznie pojawiło się 56 zawodników i zawodniczek, a w tym aż 16 debiutantów. Cieszy nas niezwykle, że mogliśmy się przyczynić do tej liczby, bo aż 1/3 startujących freediverów uczestniczyła w kursie podstawowym lub szkoleniach specjalistycznych naszej szkoły 😍
_47682033_2338175899527577_3757351469167149056_o

Reprezentanci Freebody spisali się rewelacyjnie walcząc o każdy metr i sekundkę, a jednocześnie starając się zachować przytomność umysłu. I tak drużyna Freebody Team 1 w składzie Agnieszka Kalska Freediver, Piotr Palacz i Tomasz Ratajak zdobywając same białe kartki wyprzedziła 10 innych zespołów i zajęła 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej - hurra! 💪😁
Pośród wielu pięknych rezultatów ustanowiony został nowy rekord Polski w statyce mężczyzn - Mateusz Malina wstrzymał oddech na 9 minut i 5 sekund, a Magdalena Solich-Talanda wyrównała własny rekord świata w dynamice bez płetw przepływając 191 metrów.
Dziękujemy Stowarzyszeniu Freediving Poland, MOSiR w Rybniku oraz sponsorom BANDI, 29/71, Apnea Shop za kolejne przepiękne freedivingowe wydarzenie. Już nie możemy się doczekać 10-tej edycji i rozpoczynamy treningi natychmiast!