Kurs freedivingu Molchanovs

FREEBODY oferuje szeroką gamę szkoleń nauki od podstaw oraz rozwoju umiejętności z obszarów pływania i nurkowania swobodnego - freedivingu.

Sprawdź czym wyróżnia się system edukacji Molchanovs.

KURS FREEDVINGU MOLCHANOVS


Organizacja Molchanovs Freediving Education, działa od wielu lat wewnątrz Federacji Rosyjskiej. Pierwotnie system szkolenia został zbudowany przez Natalię Molchanovą, multirekordzistkę świata w 6 konkurencjach freedivingu, a od 2010 roku dalej rozwija go jej syn, Alexey Molchanov. Bazując na filozofii i strategii szkolenia założycielki, w połączeniu z najnowszymi osiągnięciami w edukacji, technologii i badaniach naukowych, w 2018 roku powstało Molchanovs Movement. Aktualnie w ramach tej organizacji międzynarodowi instruktorzy prowadzą szkolenia na całym świecie, a światowej klasy zawodnicy dzielą się wiedzą i wskazówkami na temat treningu z początkującymi freediverami poprzez system online.

Aspiracją Natalii było dążyć do bezpiecznego i efektywnego nurkowania swobodnego. Opracowany przez nią system szkolenia ma poprowadzić freedivera krok po kroku od początkującego do elitarnego poziomu, osiągając to poprzez odpowiednią edukację w ramach szkoleń oraz najlepszego na świecie sprzętu do nurkowania swobodnego.

Elementy kursu Molchanovs (kliknij w wybrany)

Teoria - Theory online (T)

Możesz przystąpić tylko na część teoretyczną szkolenia na danym poziomie np. „Teoria 1" („T1”), zawierającą również ćwiczenia praktyczne do wykonywania na lądzie lub zdecydować się na formę teorii połączonej z praktyką „Wave” lub „Lap”.

Runda - Lap (L)

Na wszystkich poziomach są dostępne kursy „Lap” (z ang. runda). Zakres „Lapa" obejmuje wymagania teoretyczne i zajęcia na basenie, które są niezbędne dla udziału w odpowiadającym im poziomie „Fali”.
Certyfikat „Lap” nie zawiera sesji na wodach głębokich, dlatego nie uprawnia do nurkowania na otwartych wodach czy na głębokość. Potwierdza tylko umiejętności nurkowania w basenie na czas i odległość.

Fala - Wave (W)

Pełen poziom szkolenia nazywany jest „Wave” (z ang. fala), zawiera zajęcia na wodach głębokich i wymaga ukończenia wszystkich pozostałych części (teorii i basenu).

Cross/Update - przekształcenie certyfikatu

Możesz łatwo zmienić certyfikat „T” (Teoria) na odpowiadający mu certyfikat „Wave” w późniejszym terminie, dodając sesje w basenie oraz sesje w wodach głębokich.

Tak samo łatwo możesz zmienić certyfikat „Lap” na odpowiadający mu certyfikat „Wave” w późniejszym terminie, dodając jedynie sesje na wodach głębokich.

Jeśli posiadasz certyfikat innej organizacji lub Twoje umiejętności znacząco przewyższają posiadany poziom certyfikatu, możliwe jest przystąpienia do „crossovera” (przekwalifikowania) na odpowiedni poziom systemu Molchanovs.

Zapytaj nas o szczegóły, jeśli chcesz przekształcić swój certyfikat.

Treningi z Molchanovs po szkoleniu - Base Trening (BT)

Po ukończeniu kursu Wave / Lap możesz kontynuować trening i śledzić swoje postępy, dołączając do „Base Training”. To globalna społeczność freedivingu, oparta na filozofii i strategiach Natalii Molchanovej, stanowiąca miejsce wymiany wiedzy, umiejętności i doświadczeń z innymi freediverami. Programy treningowe dla freediverów na wszystkich poziomach są publikowane co tydzień, aby pomóc ci robić postępy w nauce i rozwijać umiejętności freedivingu.

Uzyskanie certyfikatu Lap (L) kwalifikuje studenta do udziału w dalszym treningu „Base Training Pool” (części basenowej) na odpowiednim poziomie.
Uzyskanie certyfikatu Wave( W) kwalifikuje studenta do udziału w dalszym treningu „Base Training Open Water” na wodach głębokich na odpowiednim poziomie.
Uzyskanie certyfikatu Teoria Online (T) również kwalifikuje do udziału w dalszym suchym szkoleniu „Base Training Dry” na odpowiednim poziomie.

Poziomy kursu Molchanovs (kliknij w wybrany)

Wave 1 / Lap 1 - wprowadzenie do nurkowania swobodnego - beginner (W1/L1)

Podczas tego kursu wprowadzającego nauczysz się podstaw nurkowania swobodnego i odkryjesz swoje naturalne umiejętności nurkowania swobodnego. Nauczysz się technik pozwalających na wstrzymywanie oddechu nawet na dłużej niż półtorej minuty. Tematy obejmują fizykę i fizjologię nurkowania swobodnego, wprowadzenie do wyrównywania ciśnienia podczas nurkowania swobodnego, technik relaksacji i prawidłowego oddychania oraz procedur ratunkowych i bezpieczeństwa.
Biorąc udział w kursie Wave 1, nauczysz się również nurkować na głębokości (max 12-20 metrów).

Sprawdź szczegóły i najbliższe terminy
Wave 2 / Lap 2 - intermediate - średniozaawansowany (W2/L2)

Na tym kursie dla średniozaawansowanych nauczysz się, jak ćwiczyć swoje ciało do nurkowania swobodnego i by wstrzymywać oddech na dłużej niż dwie i pół minuty. Tematy obejmują optymalizację przed nurkowaniem, poprawę wyrównywania ciśnienia metodą Frenzela i wprowadzenie do techniki delfinowej.
Biorąc udział udział w kursie Wave 2, opanujesz umiejętności i wiedzę potrzebną do wygodnego nurkowania na głębokości 24-30 metrów (79-99 stóp) na wodach głębokich, w tym używania grawitacji podczas nurkowań głębszych, aby wejść w swobodny spadek (freefall).

Sprawdź szczegóły i najbliższe terminy
Wave 3 / Lap 3 - advanced - zaawansowany (W3/L3)

Na tym zaawansowanym kursie nauczysz się wyrównywać ciśnienie poniżej zalegającej objętości płuc, aby osiągnąć większą głębokość i wstrzymać oddech przez ponad trzy i pół minuty. Tematy obejmują zaawansowane techniki relaksacyjne, takie jak dekoncentracja uwagi oraz wprowadzenie do głębokiego Frenzela i techniki "mouth-fill".
Biorąc udział w kursie Wave 3, nauczysz się, jak przygotować się do wygodnego nurkowania na otwartej wodzie na głębokość 34-40 m.
Po ukończeniu "Fali 3" możesz działać jako asystent na kursach Molchanovs Wave i Lap (szczególne warunki), a także możesz uczestniczyć w Kursie Instruktorskim Molchanovs.

Wave 4 / Lap 4 - competitive - zawodniczy (W4/L4)

Na tym wyjątkowym kursie nauczysz się umiejętności i finezji wymaganych do rywalizacji we freedivingu.
Tematy obejmują opanowanie techniki "mouthfill", radzenie sobie ze stresem przed zawodami i metodologie treningu w poszczególnych konkurencjach.
Biorąc udział w kursie Wave 4, nauczysz się, jak przygotwać swoje ciało do nurkowania na otwartej wodzie na głębokość 50 metrów (164 stóp) i więcej.

Wymagania "benchmark" - punkt odniesienia

Jeśli nie masz za sobą jeszcze żadnego szkolenia z instruktorem freedivingu, niezbędne będzie przystąpienie do szkolenia pierwszego poziomu W1/L1.
W przypadku kontynuowania nauki, wskażemy ćwiczenia stanowiące punkt odniesienia, co należy spełnić, by przystąpić do szkolenia odpowiedniego poziomu.
Spytaj nas o wymagania na szkolenie, w którym chcesz wziąć udział

Dowiedz się więcej na temat innych oferowanych kursów tutaj

SPRAWDŹ NADCHODZĄCE WYDARZENIA W "KALENDARZU"