APNEA ACADEMY LEVEL 1 - INDOOR FREEDIVER

fregata

Obecnie częściej prowadzimy szkolenia pierwszego stopnia w systemie Molchanovs. Szkolenia w programie Apnea Academy planujemy na życzenie zainteresowanych. By zgłosić chęć udziału w kursie AA, prosimy o wysłanie wiadomość przez poniższy formularz lub na wskazany adres email.

NAJBLIŻSZE TERMINY SZKOLENIA Indoor Freediver

  • w Poznaniu - na życzenie
  • By potwierdzić termin i miejscowość zgłoś chęć uczestnictwa wysyłając do nas wiadomość.
  • Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniem w innej lokalizacji - napisz do nas prośbę o organizację szkolenia w Twoim mieście! Szkolenia możemy zorganizować w innym mieście, gdzie potwierdzi udział grupa zainteresowanych minimum 5 osób;

Szkolenie APNEA ACADEMY INDOOR FREEDIVER jest kursem wprowadzającym w świat freedivingu, przekazującym elementarną wiedzę i dającym solidne podstawy umiejętności freediverskich. Celem szkolenia jest zrozumienie przez uczestników co się dzieje w organizmie człowieka podczas wstrzymywania oddechu, jak należy się przygotować przed nurkowaniem i jakie środki ostrożności zachować pod wodą dla własnego bezpieczeństwa.

Dla kogo szkolenie?

Szkolenie jest pierwszym, podstawowym etapem dla rozpoczynających przygodę z freedivingiem oraz dla wszystkich tych, którzy chcą uzupełnić wiedzę, wyeliminować podstawowe błędy i postawić profesjonalny krok na ścieżce freedivera.

Program szkolenia obejmuje:

Podczas zajęć teoretycznych omówimy m.in. pracę układu sercowo-naczyniowego i układu oddechowego oraz procesy jakie zachodzą w naszym organizmie gdy wstrzymujemy oddech.

Ćwiczenia oddechowe pomogą zrozumieć w jaki sposób należy prawidłowo oddychać przed i po nurkowaniu oraz jak wykorzystać nasze aktualne możliwości, aby móc zostać pod wodą dłużej.

Zajęcia w basenie w głównej mierze mają na celu zwiększenie swobody poruszania się pod wodą. Będą ćwiczenia z zakresu poprawy techniki wykonywanych ruchów, lecz przede wszystkim pomagające nabyć większą wrażliwość i przyjemność z przebywania dłuższą chwilę pod wodą.

  • 4-6 godzin zajęć teoretycznych
  • 4-6 godzin ćwiczeń oddechowych i relaksacyjnych
  • 6-8 godzin zajęć w basenie.
Kurs APNEA ACADEMY LEVEl 1 INDOOR: 1090 zł
Licencja plastikowa: 170 zł (lub 40€)
Kurs APNEA ACADEMY LEVEl 1 INDOOR:

Część odbywająca się na basenie szkolenia APNEA ACADEMY LEVEL 1. Po zaliczeniu wymaganych elementów szkolenia, uczestnik otrzymuje licencję freedivera Apnea Academy LEVEL 1 INDOOR. Po ukończeniu szkolenia na akwenie otwartym w Polsce lub podczas szkolenia wyjazdowego, spełniając wymagane elementy można uzyskać licencję freedivera Apnea Academy LEVEL 1 honorowaną na całym świecie.

Sprawdź szczegóły programu tutaj w programie szkoleniowym na poszczególne stopnie.

TRENINGI dla osób z doświadczeniem:

Podczas szkoleń możliwe jest zorganizowanie szkolenia indywidualnego lub w grupach: ustalony temat i program w zakresie umiejętności dopasowanych do uczestników. By uzyskać więcej informacji wyślij do nas wiadomość.

W cenie szkolenia AA LEVEL 1 INDOOR zawarte:

2-dniowe szkolenie prowadzone przez instruktora AA
– wykłady teoretyczne,
– sesje ćwiczeń oddechowych i relaksacyjnych na sali,
– wstęp na basen, rezerwacja toru,
– materiały edukacyjne.

Cena nie zawiera:

– sprzętu indywidualnego,
– licencji Apnea Academy Level 1 INDOOR FREEDIVER.

Warunki rezerwacji

– zgłoszenie chęci uczestnictwa w szkoleniu,
– wpłata* w ciągu 7 dni od momentu zgłoszenia chęci udziału, w wysokości 500 zł,
– pozostała kwota płatna na miejscu.

Liczba uczestników na każde szkolenie jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszenia.

Wymagania ogólne:

- ukończone 14 lat (poniżej 18 lat za zgodą rodziców/opiekunów),

- zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do uprawiania sportu lub nurkowania z akwalungiem i/lub freedivingu (nie starsze niż 1 rok).

Zalecany sprzęt:
- maska nurkowa i/lub okularki,
- zacisk na nos jeżeli korzystasz z okularów (a nie maski),
- fajka,
- płetwy kaloszowe (mogą być krótkie lub do freedivingu/spearfishingu),
- opcjonalnie pianka na zajęcia ze statyki (3-5mm, kaptur nie jest konieczny),
- dres na zajęcia oddechowe / relaksacyjne,
- zegarek ze stoperem,
- mata do jogi lub karimata,

Jeżeli masz problem ze skompletowaniem sprzętu daj znać – spróbujemy pomóc!

*wpłata nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu przez uczestnika. Pełna kwota zostanie zwrócona wyłącznie w sytuacji odwołania wydarzenia przez organizatora.