Szkolenia

Sprawdź nadchodzące wydarzenia

ZAJRZYJ W "KALENDARZ"

KURS FREEDVINGU APNEA ACADEMY

Szkolenia freedivingu APNEA ACADEMY, włoskiej szkoły freedivingu, którą założył Umberto Pelizzari w 1995 roku. 20 lat badań i rozwoju w obszarze swobodnego nurkowania na wstrzymanym oddechu, to doświadczenie i wiedza którą przekazujemy naszym kursantom podczas 3 stopni szkoleń APNEA ACADEMY.

W szkoleniu APNEA ACADEMY może wziąć udział każdy, bez względu na posiadane doświadczenie i umiejętności. Szkolenia mają 3 poziomy wtajemniczenia i umiejętności, stopniowo zdradzając tajemnice jak nurkować dalej, głębiej i dłużej, ale zawsze robiąc to bezpiecznie! W ramach szkolenia nie tylko pokażemy jak dłużej wstrzymać oddech, ale także jak poczuć się swobodnie pod wodą. Ćwiczenie prawidłowego oddechu z elementami relaksacji oraz praktyczne zajęciami w wodzie poświęcone efektywności techniki pływania to klucz do sukcesu w nurkowaniu swobodnym.

Etapy szkolenia programu szkolenia Apnea Academy

APNEA ACADEMY LEVEL 1

Na pierwszy poziom zapraszamy początkujących którzy chcą odkryć czym jest freediving, ale też tych którzy chcą otrzymać potężną dawkę wiedzy i praktyki pod nadzorem profesjonalnego instruktora - tak zdecydowanie szybciej i więcej można nauczyć się niż drogą samodzielnej nauki.

Celem szkolenia jest zrozumienie przez uczestników co się dzieje w naszym organizmie podczas wstrzymywania oddechu, jak należy się przygotować przed nurkowaniem i jakie środki ostrożności zachować pod wodą dla własnego bezpieczeństwa. Kurs APNEA ACADEMY LEVEL 1 składa się z 2 części na basenie: INDOOR FREEDIVER oraz części na wodach otwartych OUTDOOR FREEDIVER. Po każdej można uzyskać międzynarodową licencję, certyfikat APNEA ACADEMY.

APNEA ACADEMY LEVEL 2

Szkolenie drugiego poziomu przeznaczone jest dla osób posiadających już doświadczenie w nurkowaniu na wstrzymanym oddechu, które ukończyły szkolenie na poziomie podstawowym (APNEA ACADEMY LEVEL 1 lub równoważne) i chcą rozwijać swoje umiejętności oraz poszerzać wiedzę na temat freedivingu. To kontynuacja ścieżki rozwoju freedivera poszerzająca zakres wiedzy, doskonaląca umiejętności w wodzie i pokazująca bardziej zaawansowane techniki relaksacji i oddechowe.

APNEA ACADEMY LEVEL 3

Szkolenie najwyższego poziomu przeznaczone jest dla osób oczekujących zwiększenia swoich limitów głębokości, odległości i czasu osiąganych na zatrzymanym oddechu. APNEA ACADEMY LEVEL 3 jest najwyższym stopniem wtajemniczenia w szkole Umberto Pelizzariego, skierowanym do doświadczonych freediverów, którzy ukończyli poziom II (lub odpowiadający mu w innej organizacji) oraz są w stanie zaprezentować poprawne wykonanie ćwiczeń z poziomów I i II. Dzięki opanowaniu prawidłowych technik pływania, oddychania, relaksacji na poziomie zaawansowanym, freediver staje się doświadczonym nurkiem świadomym własnych umiejętności oraz bezpiecznym partnerem nurkowym. Elegancja ruchów, wewnętrzny spokój, integracja z wodą w pełni opisują poziom osiągany przez kursantów po ukończeniu tego szkolenia. Mimo zaawansowanego poziomu, głównym celem kursu pozostaje czerpanie przyjemności z pobytu pod wodą, zwiększanie bezpieczeństwa własnego i partnerów nurkowych. Zajęcia, podobnie jak w poprzednich etapach, prowadzone są na basenie, jak i wodach otwartych, dzięki czemu dotykają wszystkich aspektów freedivingu

KURS FREEDVINGU MOLCHANOVS


Organizacja Molchanovs Freediving Education, działa od wielu lat wewnątrz Federacji Rosyjskiej. Pierwotnie system szkolenia został zbudowany przez Natalię Molchanovą, multirekordzistkę świata w 6 konkurencjach freedivingu, a od 2010 roku dalej rozwija go jej syn, Alexey Molchanov. Bazując na filozofii i strategii szkolenia założycielki, w połączeniu z najnowszymi osiągnięciami w edukacji, technologii i badaniach naukowych, w 2018 roku powstało Molchanovs Movement. Aktualnie w ramach tej organizacji międzynarodowi instruktorzy prowadzą szkolenia na całym świecie, a światowej klasy zawodnicy dzielą się wiedzą i wskazówkami na temat treningu z początkującymi freediverami poprzez system online.

Aspiracją Natalii było dążyć do bezpiecznego i efektywnego nurkowania swobodnego. Opracowany przez nią system szkolenia ma poprowadzić freedivera krok po kroku od początkującego do elitarnego poziomu, osiągając to poprzez odpowiednią edukację w ramach szkoleń oraz najlepszego na świecie sprzętu do nurkowania swobodnego.

Elementy kursu Molchanovs (kliknij w wybrany)

Teoria - Theory online (T)

Możesz przystąpić tylko na część teoretyczną szkolenia na danym poziomie np. „Teoria 1" („T1”), zawierającą również ćwiczenia praktyczne do wykonywania na lądzie lub zdecydować się na formę teorii połączonej z praktyką „Wave” lub „Lap”.

Runda - Lap (L)

Na wszystkich poziomach są dostępne kursy „Lap” (z ang. runda). Zakres „Lapa" obejmuje wymagania teoretyczne i zajęcia na basenie, które są niezbędne dla udziału w odpowiadającym im poziomie „Fali”.
Certyfikat „Lap” nie zawiera sesji na wodach głębokich, dlatego nie uprawnia do nurkowania na otwartych wodach czy na głębokość. Potwierdza tylko umiejętności nurkowania w basenie na czas i odległość.

Fala - Wave (W)

Pełen poziom szkolenia nazywany jest „Wave” (z ang. fala), zawiera zajęcia na wodach głębokich i wymaga ukończenia wszystkich pozostałych części (teorii i basenu).

Cross/Update - przekształcenie certyfikatu

Możesz łatwo zmienić certyfikat „T” (Teoria) na odpowiadający mu certyfikat „Wave” w późniejszym terminie, dodając sesje w basenie oraz sesje w wodach głębokich.

Tak samo łatwo możesz zmienić certyfikat „Lap” na odpowiadający mu certyfikat „Wave” w późniejszym terminie, dodając jedynie sesje na wodach głębokich.

Jeśli posiadasz certyfikat innej organizacji lub Twoje umiejętności znacząco przewyższają posiadany poziom certyfikatu, możliwe jest przystąpienia do „crossovera” (przekwalifikowania) na odpowiedni poziom systemu Molchanovs.

Zapytaj nas o szczegóły, jeśli chcesz przekształcić swój certyfikat.

Treningi z Molchanovs po szkoleniu - Base Trening (BT)

Po ukończeniu kursu Wave / Lap możesz kontynuować trening i śledzić swoje postępy, dołączając do „Base Training”. To globalna społeczność freedivingu, oparta na filozofii i strategiach Natalii Molchanovej, stanowiąca miejsce wymiany wiedzy, umiejętności i doświadczeń z innymi freediverami. Programy treningowe dla freediverów na wszystkich poziomach są publikowane co tydzień, aby pomóc ci robić postępy w nauce i rozwijać umiejętności freedivingu.

Uzyskanie certyfikatu Lap (L) kwalifikuje studenta do udziału w dalszym treningu „Base Training Pool” (części basenowej) na odpowiednim poziomie.
Uzyskanie certyfikatu Wave( W) kwalifikuje studenta do udziału w dalszym treningu „Base Training Open Water” na wodach głębokich na odpowiednim poziomie.
Uzyskanie certyfikatu Teoria Online (T) również kwalifikuje do udziału w dalszym suchym szkoleniu „Base Training Dry” na odpowiednim poziomie.

Poziomy kursu Molchanovs (kliknij w wybrany)

Wave 1 / Lap 1 - wprowadzenie do nurkowania swobodnego - beginner (W1/L1)

Podczas tego kursu wprowadzającego nauczysz się podstaw nurkowania swobodnego i odkryjesz swoje naturalne umiejętności nurkowania swobodnego. Nauczysz się technik pozwalających na wstrzymywanie oddechu nawet na dłużej niż półtorej minuty. Tematy obejmują fizykę i fizjologię nurkowania swobodnego, wprowadzenie do wyrównywania ciśnienia podczas nurkowania swobodnego, technik relaksacji i prawidłowego oddychania oraz procedur ratunkowych i bezpieczeństwa.
Biorąc udział w kursie Wave 1, nauczysz się również nurkować na głębokości (max 12-20 metrów).

Sprawdź szczegóły i najbliższe terminy
Wave 2 / Lap 2 - intermediate - średniozaawansowany (W2/L2)

Na tym kursie dla średniozaawansowanych nauczysz się, jak ćwiczyć swoje ciało do nurkowania swobodnego i by wstrzymywać oddech na dłużej niż dwie i pół minuty. Tematy obejmują optymalizację przed nurkowaniem, poprawę wyrównywania ciśnienia metodą Frenzela i wprowadzenie do techniki delfinowej.
Biorąc udział udział w kursie Wave 2, opanujesz umiejętności i wiedzę potrzebną do wygodnego nurkowania na głębokości 24-30 metrów (79-99 stóp) na wodach głębokich, w tym używania grawitacji podczas nurkowań głębszych, aby wejść w swobodny spadek (freefall).

Sprawdź szczegóły i najbliższe terminy
Wave 3 / Lap 3 - advanced - zaawansowany (W3/L3)

Na tym zaawansowanym kursie nauczysz się wyrównywać ciśnienie poniżej zalegającej objętości płuc, aby osiągnąć większą głębokość i wstrzymać oddech przez ponad trzy i pół minuty. Tematy obejmują zaawansowane techniki relaksacyjne, takie jak dekoncentracja uwagi oraz wprowadzenie do głębokiego Frenzela i techniki "mouth-fill".
Biorąc udział w kursie Wave 3, nauczysz się, jak przygotować się do wygodnego nurkowania na otwartej wodzie na głębokość 34-40 m.
Po ukończeniu "Fali 3" możesz działać jako asystent na kursach Molchanovs Wave i Lap (szczególne warunki), a także możesz uczestniczyć w Kursie Instruktorskim Molchanovs.

Wave 4 / Lap 4 - competitive - zawodniczy (W4/L4)

Na tym wyjątkowym kursie nauczysz się umiejętności i finezji wymaganych do rywalizacji we freedivingu.
Tematy obejmują opanowanie techniki "mouthfill", radzenie sobie ze stresem przed zawodami i metodologie treningu w poszczególnych konkurencjach.
Biorąc udział w kursie Wave 4, nauczysz się, jak przygotwać swoje ciało do nurkowania na otwartej wodzie na głębokość 50 metrów (164 stóp) i więcej.

Wymagania "benchmark" - punkt odniesienia

Jeśli nie masz za sobą jeszcze żadnego szkolenia z instruktorem freedivingu, niezbędne będzie przystąpienie do szkolenia pierwszego poziomu W1/L1.
W przypadku kontynuowania nauki, wskażemy ćwiczenia stanowiące punkt odniesienia, co należy spełnić, by przystąpić do szkolenia odpowiedniego poziomu.
Spytaj nas o wymagania na szkolenie, w którym chcesz wziąć udział

KURS FREEDVINGU PADI Freediver

PADI to amerykańska organizacja nurkowa działająca w obszarze nurkowania rekreacyjnego od 1966 roku. Podążając za dynamicznym rozwojem popularności freedivingu, w 2015 roku uruchomiła program szkoleń PADI Freediver, którego celem jest kształcenie umiejętności nurkowania swobodnego - zarówno dla zaawansowanych nurków sprzętowych jak i osób, które nie posiadają żadnych doświadczeń w nurkowaniu. Program szkoleń PADI Freediver składa się z 4 etapów.

Etapy szkolenia programu szkolenia PADI

PADI Basic Freediver

Przekazuje fundamentalną wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa oraz na temat dyscyplin freedivingu - statycznego wstrzymywania oddechu, dynamiki oraz nurkowań głębokich. Po rozwoju wiedzy, celem zajęć praktycznych odbywających się na basenie jest poznanie konkurencji basenowych i przygotowanie do nurkowania na otwartych wodach.

Program zawiera:PADI Freediver Touch (platforma nauki online), 1 teoria, min. 2 sesje na wodach basenowych, certyfikacja
Czas trwania: 2 dni

PADI Freediver

Rozwija wiedzę i umiejętności poznanych dyscyplin w ramach PADI Basic Freediver podczas zajęć na wodach otwartych. Maksymalna głębokość dla dwudniowego szkolenia wynosi 10-16 metrów. Szkolenie zawiera również ćwiczenia z wzajemnej asekuracji i scenariusze ratownicze.

Program zawiera: 1 teoria, min. 2 sesje na wodach otwartych, certyfikacja
Czas trwania: 2 dni

PADI Advanced Freediver

Pogłębia wiedzę i umiejętności w zakresie wydłużania czasu wstrzymywania oddechu oraz głębokości oraz doskonalenia techniki wyrównywania ciśnienia i wzajemnej asysty. Maksymalna głębokość dla dwudniowego szkolenia wynosi 16-24 metrów. Szkolenie zawiera również ćwiczenia z wzajemnej asekuracji i scenariusze ratownicze.

Program zawiera: 1 teoria, min. 1 sesja na basenie, min. 2 sesje na wodach otwartych, certyfikacja
Czas trwania: 2 dni

PADI Master Freediver

Poszerza wiedzę i umiejętności w zakresie wydłużania czasu wstrzymywania oddechu oraz głębokości oraz doskonalenia techniki wyrównywania ciśnienia i wzajemnej asysty. Maksymalna głębokość dla dwudniowego szkolenia wynosi 24-40metrów. Szkolenie zawiera również ćwiczenia z wzajemnej asekuracji i scenariusze ratownicze.

Program zawiera: 1 teoria, min. 1 sesja na basenie, min. 2 sesje na wodach otwartych, certyfikacja
Czas trwania: 2 dni

Sprawdź nadchodzące wydarzenia

ZAJRZYJ W "KALENDARZ"