Trening oddechu
- czy wiesz jak wygląda prawidłowy oddech?

Uczymy jak oddychać efektywnie

Trening oddechu to brakujący element w większości programów treningowych różnych sportów. Choć wszyscy wiemy, że bez oddychania nasze ciało nie może pracować w zależniości od intensywności wysiłku dłużej niż kilkadziesiąt sekund czy kilka minut, często ta sfera jest mocno zaniedbana. Należy mieć na uwadze, że to jak oddychamy i jak nasze mięśnie oddechowe są wytrenowane przekłada się na zdolność pracy wszystkich mięśni szkieletowych, które lepiej zaopatrywane, wolniej się męczą. Dlatego, nie tylko pływacy i triathloniści, ale także zawodnicy trenujący bieganie, kolarstwo, sporty zespołowe i inne sporty wytrzymałościowe powinni zadbać o to jak oddychają, a to przyniesie korzyści w trakcie wyścigu i pozwoli na szybszą regenerację w przerwach.

Program jednego spotkania Treningu oddechu obejmuje 2 lub 3* części:

  • część teoretyczna - 60 min
  • ćwiczenia oddechowe na sali - 60-90 min
  • ćwiczenia w wodzie - 45 min*
  • W ramach części teoretycznej opowiemy m.in. jak wygląda prawidłowy oddech, jakie mięśnie zaangażowane są przy wdechu i wydechu oraz jak ogromne znaczenie dla oddechu ma przepona.
    Następnie praktyczne ćwiczenia oddechowe pomogą zrozumieć w jaki sposób oddychamy, na co należy zwrócić uwagę by prawidłowo oddychać, jakie ćwiczenia wykonywać by poprawić elastyczność klatki piersiowej i siłę mięśni oddechowych.
    *Możliwe jest przeprowadzenie treningu z dodatkową częścią w wodzie - dedykowane sportom wodnym (pływanie, triathlon, piłka wodna, pływanie synchroniczne)

Czas trwania pierwszego spotkania: 2,5-3,5 godzin
Grupa uczestników: max 12 osób
Cena Treningu oddechu**: 500-900zł

**cena uzależniona jest od lokalizacji i liczebności grupy

Już jeden treningu oddechu przyniesie większą świadomość oddechu, zrozumienie znaczenia i potrzebę prawidłowego oddechu podczas intensywnego wysiłku.

By zwyciężyć trzeba robić więcej niż inni - zacznij od najważniejszego elementu - oddychania!


IMG_9330
diaphragm-muscle-fibers