Barbórkowy Puchar Śląska we Freedivingu 2017

_IMG_0196

Kolejny rewelacyjny występ drużyny FREEBODY!

Barbórkowy Puchar Śląska - 1-2. grudnia 2017

W tym roku było nas jeszcze więcej!

Bardzo cieszy nas rosnąca popularność freedivingu w Polsce, a wraz z nią powiększająca się drużyna Freebody. W tym toku kursantów Freebody wystąpiło aż 3 razy więcej niż w ubiegłym roku, a debiutanci pokazali, że pierwszy start może być też bardzo udany.
Pierwsze miejsce w kategorii debiutantek zajęła Marta Kolasińska gromadząc 116 pkt.!
Pośród debiutantów, najlepiej spisał się Tomasz Połata uzyskując - 118 pkt., a pozostałe lokaty należały do naszych reprezentatów:
2. Cezary Łyniewski - 105 pkt.
3. Tomasz Ratajak - 95 pkt.
4. Paweł Mitek - 50 pkt.
Drużynowo zespół Freebody Poznań w składzie: Marta Kolasińska, Tomasz Ratajak i Kamil Ciupak zajęli 9. miejsce.
Niestety w Rybniku nie pojawiło się kilkoro naszych zawodników, których zdrowie zatrzymało w domu i tak szczeciński skład przesunął swój debiut na kolejny rok, a drużyna "Freebody Polska" wsparła zawodników z Poznania. Cieszy nas bardzo debiut wrocławskich reprezentantów, którzy pojawiają się na naszych treningach w Poznaniu i pokazali jak wiele takie wsparcie może pomóc w osiągnięciu założonych celów - brawa!

Brawa należą się też dla naszej instruktorki Agnieszki, która tym razem miała bardzo dużo pracy, a mimo to uzyskała świetne wyniki - DNF -155m, STA 5 min 29 sek i DYN 163m. Drużynowo wspierając "Wodne Małpy Freebody" razem z Michałem Mrozowskim i Marcinem Baranowskim zajęli 4. miejsce, a do podium zabrakło im zaledwie 5 pkt...