Barbórkowy Puchar Śląska we Freedivingu 2017
4 grudnia, 2017
Basenowe Mistrzostwa Świata AIDA – Belgrad 2018
20 lipca, 2018
Pokaż wszystkie

Ostatnie szkolenie na basenie i otwieramy sezon outdoorowy

Ostatnie szkolenie basenowe sezonu 2017/2018

Już niebawem wyruszamy na głębokie wody!

W dniach 9-10. czerwca w Poznaniu odbędzie się ostatnie szkolenie freedivingu Apnea Academy Level 1 Indoor Freediver na basenie przed wakacjami. A już wkrótce wyruszymy na otwarte wody…

Szkolenie na wodach otwartych Apnea Academy Level 1 Outdoor Freediver jest uzupełnieniem szkolenia basenowego i może stanowić również pierwsze spotkaniem z freedivingiem. Dla tych którzy mieli już styczność z freedivingiem w otwartych wodach lub basenowym środowisku, AA Outdoor to kolejna dawka wiedzy, praktycznych wskazówek i szlifowania technicznych elementów z nurkowania i wyrównywania ciśnienia

Pierwsze szkolenie odbędzie się nad jeziorem Ińsko w woj. zachodniopomorskim a kolejne terminy dostępne są tutaj.

W naszym szkoleniu każdy może wziąć udział jeśli tylko uzyska zgodę lekarza i o ile nie ma ukończonych 18 lat także rodzica. Każdy może też mieć swoją definicję freedivingu i my nie zamierzamy jej wcale nikomu narzucać. Pokazujemy wszystko to co freediving ma do zaoferowania (a co możliwe jest do pokazania, na ekranie, na trawce i w wodzie) i dalej to każdy sam wybrać może co z tego wszystkiego mu najbardziej odpowiada.
W trakcie zajęć z teorii mówimy o podstawowych regułach freedivingu - zarówno tych dotyczących samego poruszania się w wodzie, wykorzystywanego sprzętu przez freediverów, praw działających pod wodą i fundamentów fizjologicznych procesów zachodzących podczas wstrzymywania oddechu. Odsłaniamy freediverskie tajemnice i prezentujemy technikę prawidłowego oddechu oraz tłumaczymy jak prawidłowo przygotować się przed zanurzeniem i bezpiecznie odzyskać równowagę po dłuższym wstrzymywaniu oddechu. W nurkowaniu na głębokość dodatkowo nadrzędną zasadą jest nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Stosowanie się do sygnałów, które nam przekazuje, np. w postaci problemów z wyrównaniem ciśnienia to wytyczne do skorygowania swojego zachowania.
Uczymy także, że kluczem do satysfakcji z każdego nurkowania jest sztuka relaksacji jeszcze przed zanurzeniem, kontrolowanie naszych myśli i znalezienie odpowiedzi na odwieczne pytanie - "Co tak naprawdę skłoniło mnie do wynurzenia się właśnie w tym momencie?"

Tak w zarysie wygląda szkolenie freedivingu Level 1. Zapraszamy do zajrzenia do naszego„Kalendarza”, gdzie znajdują się już kolejne terminy szkoleń na basenie oraz wiele innych na szerokich i głębokich wodach w Polsce i zagranicą. Do zobaczenia pod wodą! ;)

Sprawdź ofertę pozostałych szkoleń