Umberto Pelizzari w Poznaniu – relacja ze spotkania z Mistrzem freedivingu
15 listopada, 2016
Sukces! – podsumowanie 2016 roku
30 grudnia, 2016
Pokaż wszystkie

Barbórkowy Puchar Śląska we Freedivingu 2016

fr33team_meszka-tile

To był świetny debiut drużyny FREEBODY!

Barbórkowy Puchar Śląska - 2-3. grudnia 2016

Piękne rezultaty, worek cennego doświadczenia i kilka nagród przywieźli freediverzy Freebody z sobą do Poznania!


Drużyna stworzyła dwa zespoły w składach Gosia Lubecka, Bartek Płonka, Bartek Lubecki (TEAM 1) oraz Agnieszka Kalska, Piotr Palacz i Bartek Kaźmierczak (TEAM 2). Już po pierwszej konkurencji (DNF/DYN) dopisywał nam doskonały humor, bo zdobyliśmy same białe kartki, a przy tym kilka życiówek! Brawa dla Gosi, która dzielnie przepłynęła dystans powyżej deklaracji choć już na początku zsunął się jej nosek co przyniosło z pewnością duży dyskomfort płynięcia.. Wiemy, że miała apetyt na więcej, ale wielkie brawa za podjęcie walki w niesprzyjających warunkach! Brawa należą się również dla Agnieszki, która z gracją przepłynęła 158m co stanowi jej nowy personalny rekord, a był to dystans krótszy jedynie o 2 metry od występu aktualnej mistrzyni świata w tej konkurencji - Magdaleny Solich. Film z tego występu prezentujemy poniżej.
Następnego dnia dzień rozpoczął się od statyki, do której każdy przystąpił z dużym zapałem do nieoddychania, co przyniosło kolejne życiówki! Tutaj należy wyróżnić Panów Bartka Płonkę i Bartka Kaźmierczaka za piękne ponad 4-minutowe statyki zakończone wzorcową procedurą powierzchniową - duże brawa za tak godny debiut w tej konkurencji!
W sobotnie popołudnie każdy musiał wykrzesać z siebie jeszcze trochę energii na ostatnią konkurencję. Ostatnie zmagania w pięknym stylu rozpoczęła Agnieszka przepływając 200 metrów w DYN! Dystans ten wynosi zaledwie 5 metrów mniej niż jej PB, a przy tym pokonany na krótkim (25-metrowym) zasługuje na dodatkowy aplauz. Po takim otwarciu, kolejni zawodnicy Freebody prezentowali się nie mniej godnie. Piękna stówka Gosi oraz 3 kolejne Panów Bartka L., Bartka P. i Piotrka, a także bardzo ładny wynik Bartka K., który popłynął techniką kraulową w krótkich płetwach całe 3 długości basenu!
Gratulujemy występów wszystkim zawodnikom obu drużyn za zdobycie 5 i 7. miejsca w klasyfikacji zespołowej - debiut uznajemy za bardzo udany brawooo! :))

Fotorelacja Patrycji i Jacka Polaków tutaj
Fotorelacja Rafała Meszki tutaj
Pełna relacja i wyniki z zawodów na stronie SFP

To był świetny debiut FREEBODY!