Głębokościowe Mistrzostwa Polski, Hańcza 2018 – relacja
26 sierpnia, 2018
Freediving na basenie jesień – zima 2018/2019
4 września, 2018
Pokaż wszystkie

Sezon szkoleń Outdoorowych 2018 – relacja

outood_2018_06062

Sezon szkoleń Outdoorowych 2018

Wakacje za nami - działo się!

W tym roku sezon szkoleń na wodach otwartych był dla nas bardzo krótki, ale za to niezwykle intensywny! W ramach kilku weekendowych szkoleń Apnea Academy Outdoor Freediver Level 1, przeszkoliliśmy blisko 30 studentów, którzy odkrywali bądź pogłębiali swoje zdolności nurkowania na jednym oddechu.

W ramach szkoleń poruszyliśmy tematykę związaną z przygotowaniem naszego ciała do głębokości i panującego tam ciśnienia. Rozpoczynając od zdobywania świadomości oddechu, poprzez naukę kontroli rytmu oddechu, do nabywania zdolności rozluźniania mięśni brzucha, co jest niezwykle ważne dla bezpiecznego nurkowania w głąb. A gdy już sam oddech nie stanowił problemu, pokazaliśmy kilka praktycznych sztuczek, które służą nauce bezstresowego wyrównywania ciśnienia metodą Frenzla. To jednak nie tak łatwe jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Dla niektórych osób, wymagana jest dłuższa praktyka ćwiczenia, by nauczyć swoje ciało posłuszeństwa :)

aIMG_3245

Naszą filozofią jest szerzenie wiedzy o bezpiecznym freedivingu, jako sporcie rekreacyjnym, dostępnym dla każdego. Dlatego, staramy się docierać do różnych zakątków w Polsce, by dać szansę zanurkowania razem z nami bliżej, także tym którzy mieszkają trochę dalej... W tym roku, były to między innymi jez. Ińskie w woj. zachodniopomorskim, Honoratka w centralnej Polsce k. Konina, Zakrzówek w Krakowie. Jeśli chcielibyście, by w sezonie 2019 szkolenie zostało przeprowadzone w Waszym regionie, wypełnijcie formularz kontaktowy i podajcie preferowaną lokalizację, a na pewno weźmiemy to pod uwagę podczas planowania harmonogramu na przyszły rok.

A w galerii poniżej, znajdziecie odpowiedź na pytanie jak (w zarysie) wyglądają nasze outdoorowe szkolenia freedivingu.
By poznać najbliższe terminy szkoleń outdoorowych za granicą, zapraszamy do zajrzenia tutaj, a wszystkie szkolenia, także te na basenie znajdziecie w „Kalendarzu”. Do zobaczenia pod wodą! ;)

Sprawdź terminy najbliższych szkoleń

 

Dowiedz się więcej i zobacz galerię zdjęć także innych szkoleń