Sezon szkoleń Outdoorowych 2018 – relacja
30 sierpnia, 2018
Rewelacyjny występ podczas zawodów w Mińsku!
22 listopada, 2018
Pokaż wszystkie

Freediving na basenie jesień – zima 2018/2019

09_indoor_poznan291

Szkolenia na basenie jesień - zima 2018/2019

Rozpoczynamy kolejny sezon basenowy!

W dniach 22-23. września w Poznaniu będzie miało miejsce pierwsze szkolenie freedivingu Apnea Academy Level 1 Indoor Freediver po wakacjach. Zapraszamy wszystkich do udziału i rozpoczęcia przygody jako freediverzy w drużynie Freebody! :) Poniżej znajdziecie zdjęcia jak przebiegało ostatnie nasze szkolenie i jakie przyniosło to efekty…

Szkolenie na basenie jest idealnym pierwszym spotkaniem z freedivingiem - w spokoju i w bezpiecznych warunkach można doświadczyć nurkowania na jednym oddechu. Dla tych którzy mieli już styczność z freedivingiem, basenowe środowisko jest idealnym dla szlifowania zaniedbań i poprawy technicznych elementów.

W naszym szkoleniu każdy może wziąć udział jeśli tylko uzyska zgodę lekarza i o ile nie ma ukończonych 18 lat także rodzica. Każdy może też mieć swoją definicję freedivingu i my nie zamierzamy jej wcale nikomu narzucać. Pokazujemy wszystko to co freediving ma do zaoferowania (a co możliwe jest do pokazania, na ekranie, na sali i w basenie) i dalej to każdy sam wybrać może co z tego wszystkiego mu najbardziej odpowiada.
W trakcie zajęć z teorii mówimy o podstawowych regułach freedivingu - zarówno tych dotyczących samego poruszania się w wodzie, wykorzystywanego sprzętu przez freediverów, praw działających pod wodą i fundamentów fizjologicznych procesów zachodzących podczas wstrzymywania oddechu. Odsłaniamy freediverskie tajemnice i prezentujemy technikę prawidłowego oddechu oraz tłumaczymy jak prawidłowo przygotować się przed zanurzeniem i bezpiecznie odzyskać równowagę po dłuższym wstrzymywaniu oddechu.
Uczymy także, że kluczem do satysfakcji z każdego nurkowania jest sztuka relaksacji jeszcze przed zanurzeniem, kontrolowanie naszych myśli i znalezienie odpowiedzi na odwieczne pytanie - "Co tak naprawdę skłoniło mnie do wynurzenia się właśnie w tym momencie?"

Tak w zarysie wygląda basenowe szkolenie freedivingu. Zapraszamy do zajrzenia do naszego„Kalendarza”, gdzie znajdują się kolejne terminy szkoleń na basenie, a także wiele innych na szerokich i głębokich wodach w Polsce i zagranicą.
Do zobaczenia pod wodą! ;)

Sprawdź terminy i opisy innych szkoleń

 

Dowiedz się więcej i zobacz galerię zdjęć także innych szkoleń