Nauka i doskonalenie pływania w Szczecinie – zapisy na sezon 2023/2024 otwarte!
7 lipca, 2023
Uprawnienia trenera instruktorów i nowe szkolenia!
29 listopada, 2023
Pokaż wszystkie

To już 8 urodziny Freebody!

freebody_8lat1

To już 8 urodziny Freebody!

Działamy nieustannie od 2015 roku i w listopadzie świętujemy kolejne nasze urodziny!

8 lat temu powstał projekt, który trwa do dzisiaj. Projekt, którego główne założenie było proste - dzielić się Freedivingiem z innymi.
Oprócz popularyzacji Freedivingu w Polsce jako aktywności sportowej dla każdego, główną naszą misją od zawsze jest propagowanie praktyki nurkowania na wstrzymanym oddechu w bezpieczny sposób i szerzenie wiedzy na ten temat.
Realizując podstawowe cele, na przestrzeni lat podejmowaliśmy się różnorodnych zadań - począwszy od najczęstszych szkoleń dla początkujących, przez szkolenia dla Freediverów zaawansowanych i treningi dla zawodników, aż do specjalistycznych form szkoleniowych i działań promocyjnych. Nie sposób wymienić tutaj je wszystkie, więc poniżej kilka ogólnych kategorii naszych aktywności.
Niejednokrotnie organizowaliśmy autorskie warsztaty prezentujące dyscyplinę Freedivingu w ujęciu ogólnym jako sportu rekreacyjnego, jak również w ramach tematycznych kursów szczegółowo omawialiśmy różne jego obszary, konkurencje i techniki stosowane przez Freediverów.
Prowadzimy regularne zajęcia grupowe w Poznaniu i w Szczecinie dla dorosłych i dzieci, łącząc ze sobą elementy pływania i Freedivingu.
Dzieliliśmy się z innymi wiedzą na temat tego, na czym polega Freediving podczas konferencji i wystaw targowych, w radiu i telewizji oraz na łamach magazynów nurkowych i biznesowych.
Podróżowaliśmy po całej Polsce by dotrzeć tam, gdzie o Freedivingu dalej mało kto słyszał, a znalazły się osoby, które chciały się dowiedzieć na jego temat więcej i doświadczyć magii jednego oddechu pod naszą opieką.
Wielokrotnie startowaliśmy w zawodach freedivingowych w kraju jako „drużyna Freebody” oraz reprezentowaliśmy Polskę podczas MŚ i w innych imprezach międzynarodowych.
W bieżącym roku mamy zaszczyt uczestniczyć w projektowaniu i realizacji wyjątkowych freedivingowych zawodów, które odbywają się w Polsce.
Dotarliśmy do wielu zakątków świata, by odkrywać środowiska przyjazne Freediverom, po to, by później móc zaprezentować najlepsze z nich naszym kursantom w trakcie wyjazdów szkoleniowych i tych nastawionych wyłącznie na aktywny wypoczynek z Freedivingiem.
Ponadto mieliśmy przyjemność spotkać na naszej drodze mnóstwo pasjonatów Freedivingu różnych narodowości, którzy obrali drogę w swoim życiu bardziej lub mniej związaną z Freedivingiem. Wśród tych osób znaleźli się amatorzy i profesjonalni zawodnicy, początkujący Freediverzy i tacy z wieloletnim doświadczeniem, nurkowie techniczni, łowcy podwodni, fotografowie, Freediverzy „z przypadku”, snorkelerzy oraz praktykujący medytację i jogę. Od każdej z tych grup i dzięki nawet najkrótszej rozmowie na temat nurkowania na jednym oddechu, mogliśmy się nauczyć czegoś nowego i poszerzyć naszą perspektywę czym jest Freediving.
Uczymy się też od Was, naszych kursantów. Dzieje się to za każdym razem, gdy prowadzimy szkolenie i dzielicie się z nami swoimi spostrzeżeniami, wątpliwościami i odczuciami. Jesteśmy wdzięczni za to, że odkrywacie przed nami siebie w trakcie tych zwierzeń. Przez 8 lat otrzymaliśmy od Was naprawdę bardzo obszerne spojrzenie na doświadczanie Freedivingu przez innych i to jest szczególna wartość dla nas i tego projektu.
Piszę tutaj jako „My”, bo mówiąc o tym wyłącznie w pierwszej osobie, nie byłoby to zgodne z moją inicjatywą. Odczuwam ogromną satysfakcję będąc inicjatorką projektu „Freebody”, lecz to wszystko nie zadziałoby się bez Was, czyli osób, które miałam przyjemność spotkać w trakcie realizacji zadań tego projektu, którzy przyłożyli choćby najmniejszą cegiełkę do tego, by mógł on działać dalej.
Nade wszystko jestem wdzięczna moim nauczycielom. Tym, którzy wspierali mnie w rozwoju jako Freediverki, wskazując poprawny kierunek i/lub dając praktyczne wskazówki do pogłębiania posiadanych umiejętności. Te umiejętności nurkowania swobodnego, nie byłyby na takim poziomie bez dodatkowych doświadczeń uzyskanych na bazie współpracy z przedstawicielami innych sportów jak np. pływanie wyczynowe czy finswimming. Dziękuję moim wszystkim trenerom, instruktorom, nauczycielom i kolegom zawodnikom za to, co otrzymałam dotychczas od Was, bo na bazie tego mogę poszerzać zakres wiedzy i dzielić się nią z innymi.
Poza osobami prywatnymi, dziękuję też firmom oraz zespołom projektowym, które skłonne były do nawiązania współpracy i wspierania mnie jako „Freebody”. Jeśli są tu chętni do współpracy - to zapraszam do dalszej zabawy razem.
Nie zamierzam się na tym zatrzymywać i pragnę rozwijać projekt „Freebody” dalej, by dotrzeć do jeszcze szerszego grona osób i pokazać kolejnym jak przyjemną aktywnością może być Freediving, który poza samym uczuciem relaksu i radości, daje nam wiele możliwości do wzbogacenia swojego życia o m.in. niezwykłe chwile i przygody, narzędzia do rozwoju osobistego i sposobność poznania wspaniałych ludzi. Zalet tej aktywności mogłabym wymieniać dużo więcej, a chcąc zdefiniować pojęcie „Freediving”, mogłabym rozpisać się na kilka długich akapitów, ale nie o tym jest ten post.
Chciałam dzisiaj podzielić się z Wami, jak wielką odczuwam satysfakcję z tego, co do dziś zadziało się w ramach tego projektu. Projektu o nazwie „Freebody”, co w moim odczuciu od początku znaczy - „wolne ciało i umysł w trakcie jednego oddechu” - czyli tu i teraz w zgodzie z samą sobą, a najlepiej pod wodą.
Zapraszamy Was do dalszego wspólnego zgłębiania obszarów Freedivingu i szerzenia na jego temat wieści razem ze mną i innymi Freebodziakami!
Dziękuję za to co się zdarzyło do tej pory i do zobaczenia pod wodą
- Założycielka Freebody - Agnieszka Kalska

Już wkrótce pojawi się harmonogram nowych wydarzeń na 2024! A tym czasem opowiedzcie nam o swoich doświadczeniach z naszą szkołą - napisz teraz.

Podziel się z nami swoją opinią na temat Freebody z tej okazji ;)