Głębokościowe Mistrzostwa Polski, Hańcza 2018 – relacja

IMG_3940

Głębokościowe Mistrzostwa Polski 2018

Hańcza, 22-25.08.2018

Już po raz XI zostały rozegrane Indywidualne Głębokościowe Mistrzostwa Polski, nad jeziorem Hańcza, najgłębszym zbiornikiem w Polsce. Udział w nich wzięło 8 śmiałków, w tym jako jedyna kobieta - nasza instruktorka Agnieszka Kalska. Zawody trwały 3 dni i każdego dnia zawodnicy mogli wybierać dowolną dyscyplinę (CWT, CNF lub FIM) i deklarowali maksymalną głębokość, którą planują osiągnąć danego dnia. Całe szczęście pogoda dopisała i zdecydowana większość startów przebiegła zgodnie z planem

Pierwszego dnia Arkadiusz Skóbel podjął próbę poprawy rekordu Polski w słodkich wodach w dyscyplinie CWT nurkując na głębokość -71m. Niestety to nurkowanie nie udało się... ale Arek rezygnując z uzyskania tytułu Mistrza Polski, ostatni swój trzeci start trzeciego dnia przeznaczył na podjęcie indywidualnej próby poprawy rekordu i tym razem ona przebiegła zgodnie założeniem! Rekordową próbę drugiego dnia podjęła również Agnieszka Kalska - nurkując na głębokość -46m w dyscyplinie CNF zamierzała wyrównać rekord Polski ustanowiony w wodzie słonej. Jednak ta próba zakończyła się bez powodzenia. Mimo to, gratulujemy odważnej decyzji naszej instruktorki oraz świetnych występów pozostałym zawodnikom.

20180824_182449

Głębokościowym Mistrzem Polski na kolejne dwa lata został Robert Cetler, uzyskując wyniki 70 (CWT), 65 (FIM) i 40 (CNF) m. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, uzyskując zarazem najlepszy wynik w stałym balaście bez płetw, zajął kolega Marcin Baranowski 51 (CWT), 53 (FIM) i 41 (CNF) m, a na miejscu trzecim uplasował się Maciej Chuchla z rezultatami: 51 (CWT), 50 (FIM) i 34 (CNF) m. Kolejne lokaty zajęli:
4. Patryk Ryszczyk 103 pkt.
5. Arkadiusz Skóbel 95 pkt.
6. Agnieszka Kalska 93 pkt.
6. Tomasz Uflewski 93 pkt.
8. Marcin Rutkowski 87 pkt.

Relację z ceremonii zakończenia zawodów znajdziecie na stronie fanpage Freebody tutaj.. A my już teraz zapraszamy na kolejna edycję Głębokościowych MIstrzostw Polski, która odbędzie się za dwa lata, a w 2019 roku na rozgrywane nad Hańczą "Zawody Krystalicznej Wody".