Apnea Academy

APNEA ACADEMY

Apnea Academy - 20-lat istnienia poświęcone wyłącznie freedivingowi


Apnea Academy to szkoła dla nauczania i badań do nurkowania na wstrzymanym oddechu, ściśle związane z osobą jej założyciela i obecnego prezydenta, Umberto Pelizzari, byłego rekordzisty świata w swobodnym nurkowaniu na głębokość.

"Akademia" wyraża koncepcję stałej współpracy naukowców i nauczycieli, którzy spotykają się, aby pogłębiać swoją wiedzę o dyscyplinie nurkowania na wstrzymanym oddechu. To był oryginalny pomysł i tym samym pozostaje duchem inicjatywy współczesnej „Akademii Bezdechu”. Apnea Academy powstała w 1995 roku, wówczas jej skład tworzyła grupa techniczna: Umberto Pelizzari i Renzo Mazzari, Marco Mardollo i Angelo Azzinari; i grupa naukowa składającą się z prof Mauro Ficini, profesor Luigi Odone, prof Luigi Magno i dr Nicola Sponsiello.

AA obecnie może liczyć nawet ponad 400 wysoko wykwalifikowanych instruktorów działających na całym świecie, których misją jest nauczanie świadomości w freedivingu, bezpieczeństwa i radości z jego praktyki. Struktura nauczania bezdechu AA opiera się na wielkim doświadczeniu, które Umberto i jego pracownicy byli w stanie zebrać wraz z biegiem lat. Nowoczesny trening fizyczny zostały zintegrowane w sposób zrównoważony wraz z najstarszych metod relaksu i oddychania, takimi jak joga i pranajama, co Jacques Mayol, mentor Umberto, wniósł do świata freedivingu.

Szkolenia w Apnea Academy

Celem szkoleń AA jest stopniowy i w pełni świadomy rozwój wiedzy i umiejętności studentów. Podstawą kursów są zajęcia praktyczne, które są najlepszą metodą odkrywania i pogłębiania własnych możliwości.
Misją Apnea Academy jest upowszechnianie mądrego, bezpiecznego i satysfakcjonującego nurkowania na wstrzymanym oddechu. Wybranie drogi rozwoju i kształcenia umiejętności freediverskich w systemie AA przyniesie:

samoświadomość – bezpieczeństwo w wodzie – radość z nurkowania

Program szkoleniowy Apnea Academy obejmuje 3 etapy: kurs Level I, kurs Level II i kurs Level III. W szkoleniu na każdym z tych poziomów można uczestniczyć osobno, w dowolnych odstępach czasu. Każdy z kursów składa się z części teoretycznej oraz części praktycznych: basenowej i zajęć w wodach otwartych. Silny nacisk położony jest nie tylko na pływanie pod wodą, ale także na techniki relaksacyjne i oddechowe, regularny trening oraz bezpieczeństwo. I oczywiście na świetną zabawę!

Po ukończeniu szkolenia, poza dawką solidnej wiedzy i umiejętności, otrzymujesz międzynarodową licencję freedivera (dotyczy kursów od poziomu I do III). Warunkiem jest zaliczenie minimum określonych w programie umiejętności, zaprezentowanie prawidłowych technik oraz potwierdzenie znajomości zagadnień teoretycznych omawianych podczas zajęć i poprawną postawę do rozwoju swoich osiągów.
Aby zapewnić najbardziej komfortowe warunki do nauki, maksymalna liczba studentów jest z góry określona dla każdego z poziomów i rodzaju przeprowadzanych zajęć.

Apnea Academy prowadzi regularną kontrolę swoich instruktorów i weryfikuje jakość prowadzonych przez nich kursów, aby utrzymać je na wysokim poziomie. Jedyną osobą uprawnioną do nadawania tytułu instruktora Apnea Academy jest sam Umberto Pelizzari, co następuje po ukończeniu szkolenia instruktorskiej pod jego nadzorem.

W maju 2014 roku nasza instruktorka Agnieszka Kalska ukończyła szkolenie w którym wzięło udział ponad 50 uczestników z 22 państw świata i uzyskała uprawnienia Międzynarodowego Instruktora Apnea Academy z rąk samego Umberto Pelizzariego.

Więcej informacji na temat szkoły można znaleźć na oficjalnej stroniewww.apnea.academy